Burnos sveikata derėtų pradėti rūpintis dar neišdygus pirmiesiems dantukams. Kad susiformuotų sveika ir švari aplinka pieniniams kūdikių dantims, rekomenduojama valyti ir masažuoti dantenas. Tokiu būdu ši procedūra pamažu taps kasdieniu įpročiu.

Išdygus pirmajam dantukui, būtina pradėti valyti jį sudrėkintu marlės gumulėliu. Taip valyti dantukus galima iki tol, kol išdygs pirmieji pieniniai krūminiai dantys. O vėliau vaikutį reikia pamokyti valyti dantukus minkštu vaikišku dantų šepetėliu ir jiems skirta pasta. Patiems mažiausiesiems užtenka pastoje suvilgyti šepetėlio šerelius, o vyresnio amžiaus vaikui pakanka žirniuko dydžio kiekio pastos. Dantukus būtina valyti du kartus per dieną – ryte ir vakare. Labai svarbu juos išvalyti prieš miegą, nes miegant sumažėja seilėtekis ir savaiminis burnos valymasis. Nevalant dantų vakare, o ypač – jei nakties metu duodama saldžių gėrimų, sudaromos idealios sąlygos gedimui – „buteliuko kariesui“ – prasidėti.

Kol vaikučiams patiems tinkamai prižiūrėti dantukų nepavyksta, jiems padeda tėveliai. Vėliau vaikai mokosi rašyti, jų rankų motorika pakankamai išlavėja, tad jau gali patys išsivalyti dantis.

Išdygus pirmajam dantukui, ateina metas pirmiesiems apsilankymams pas odontologą. Labai svarbus tėvelių palaikymas, bendravimas namuose paruošiant vaikutį būsimam susitikimui ir supažindinant su būsima situacija. Pirmieji vizitai skirti tam, kad mažylis susidraugautų su gydytoju, susipažintų su aplinka ir pasiruoštų gydymui ateityje. Odontologas patikrins dantukus ir tėveliams bei mažajam pacientui paaiškins, kaip reikia juos prižiūrėti. Profilaktiškai dantis tikrinti reikėtų kas 6–12 mėnesių, esant pieniniam sąkandžiui, jo kaitos periodu – kas 3–6 mėnesius. Nederėtų laukti, kol dantukai ims gesti, nes vėliau tai gali apkartinti prisiminimus apie pirmąjį vizitą pas dantų specialistą.

Būtina saugoti pieninius vaikų dantukus, o ėduonies pažeistus – skubiai gydyti. Negydomi dantukai sukelia skausmą, uždegimą, gali tapti šaltiniu įvairių infekcijų, kurios negydomos toliau plinta ir gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas, daryti neigiamą įtaką jų bei viso žandikaulio formavimuisi. Be to, negydyti pieniniai dantys yra lėtinės infekcijos židinys. Tai gali sukelti bendras organizmo ligas, mažinti vaikučio imuniteto atsparumą. Kadangi pieniniai dantukai palaiko vietą nuolatiniams dantims, per anksti jų netekus naujieji sunkiau dygsta, gali būti kreivi, formuojasi netaisyklingas sąkandis.

Išdygus pirmiesiems nuolatiniams krūminiams dantims, rekomenduojama apsilankyti odontologo kabinete ir dantis padengti silantais – specialia medžiaga, turinčia fluoro. Ji stiprina dantis, užpildo vageles, neleidžia kauptis bakterijoms ir apnašoms – taip sumažėja ėduonies radimosi rizika ir dantys lengviau valosi. Silantais dengiamos tik sveikos, ėduonies nepažeistos dantų kramtomųjų paviršių vagelės ir duobelės. Kuo anksčiau dantukas yra padengiamas silantu, tuo didesnė tikimybė išsaugoti jį sveiką.