Profesionali burnos higiena yra labai svarbus sveikatos aspektas. Sergant apydančio audinių (periodonto) ar dantenų uždegiminėmis ligomis (gingivitu) dažnai jaučiamas nemalonus kvapas iš burnos, dantys tampa nesveiki ir paslankūs. Vienas iš efektyviausių būdų išsaugoti sveikus dantis ir dantenas – profesionali burnos ertmės higiena, kurios tikslas – užkirsti kelią tiek vaikų, tiek suaugusiųjų dantų ir dantenų ligoms vystytis.

Dantų šepetėliu ne visuomet pavyksta gerai nuvalyti visus dantų paviršius. Nešiojantiems implantus, breketus, dantų protezus ar sergantiems apydančio ligomis ypač svarbu reguliariai atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą. Procedūrų dažnumas priklauso nuo paciento asmeninės burnos higienos kokybės, dantų akmenų kaupimosi intensyvumo. Taisyklingai ir kruopščiai dantis prižiūrintis asmuo pas profesionalų burnos higienos specialistą turėtų lankytis 1–2 kartus per metus, sergantis periodonto ligomis – kas 3–4 mėnesius.

Profesionalioji burnos higiena – tai procedūros, per kurias nustatoma paciento dantų valymo kokybė, apydančio būklė, pašalinamos mineralizuotos (vadinamieji dantų akmenys) ir nemineralizuotos apnašos, lyginami dantų šaknų paviršiai, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, atliekamos gydomųjų preparatų (pvz., fluoro) aplikacijos, kurios stiprina danties audinius ir sumažina dantų jautrumą, pacientai konsultuojami apie asmeninę dantų higieną, jam parenkama dantų pasta, tinkamas dantų ir tarpdančių šepetėlis, skalavimo skystis. Profesionali dantų higienos procedūra sumažina arba pašalina nemalonų burnos kvapą, nuramina sudirgusias dantenas, šviesina dantis, o visų svarbiausia – užkerta kelią rimtoms dantų ir dantenų ligoms. Procedūros metu yra naudojamas ultragarsinis skaleris, kuris pašalina virš ir po dantenomis susikaupusius dantų akmenis ir granuliacinius audinius, išplauna bakterijas ir toksinus iš dantenų vagelės. Akmenys, esantys giliai dantenų kišenėse, yra nuvalomi periodontologiniam gydymui skirtais instrumentais. Pacientų, turinčių implantus, dantys yra valomi specialiomis plastikinėmis kiuretėmis, kad nebūtų suardytas paviršiaus vientisumas. Pigmentinės dantų apnašos, kurios susidaro nuo dažančių medžiagų (kava, arbata, raudonas vynas, tabakas ir kt.), yra pašalinamos oro abrazijos (kitaip – sodapūte) būdu, naudojant efektyvią ir šiuolaikišką „Air Flow“ technologiją, kai kalcio karbonato dalelių srautas nukreipiamas į danties paviršių su vandens srove ir suspaustu oru. Procedūros metu nuo dantų paviršių, įdubimų, plombų ir tarpdančių pašalinamos nemineralizuotos apnašos, dantys tampa puse tono baltesni, jų paviršius pasidaro švelnus, lygus ir atsparesnis pakartotiniam apnašų kaupimuisi. Pacientui pageidaujant, šią procedūrą galima atlikti ir nuskausminus.

Reguliarus lankymasis pas burnos higienistą turėtų tapti įpročiu visiems, kurie brangina savo sveikatą, nes dantų ir dantenų ligos daro neigiamą poveikį visam mūsų organizmui.