ČIA RASITE SAVO GYDYTOJĄ ODONTOLOGĄ.

Ortodontinis gydymas

Ortodontija – tai odontologijos sritis, kurios tikslas netaisyklingos dantų padėties ir sąkandžio korekcija. Gydymo metu siekiama sukurti estetišką šypseną, funkciškai taisyklingą sąkandį ir pagerinti su burnos sveikata susijusią gyvenimo kokybę.Ortodontinis gydymas taikomas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems prieš tai tinkamai paruošus burnos ertmę: atlikus profesionalią burnos higieną ir sugydžius kariozinius pažeidimus.

Ortodonto teikiamos paslaugos:

  • Diagnostika – dantų, žandikaulių, sąkandžio ir smilkininio apatinio žandikaulio sąnario padėties ir būklės diagnostikai gali būti naudojami odontologiniai instrumentai, panoraminės rentgeno nuotraukos, galvos šoninės rentgeno nuotraukos ir kompiuterinės tomografijos tyrimai.
  • Vietos išsaugojimas nuolatiniams dantims per anksti netekus pieninių dantų.
  • Vaiko žalingų įpročių šalinimas – piršto ar kitų daiktų čiulpimo ir kramtymo įpročių šalinimas, taisyklingo kvėpavimo ir rijimas formavimas, mokinama taisyklinga liežuvio padėtis.
  • Žandikaulių augimo modifikacija – šis gydymas atliekamas siekiant stimuliuoti ar slopinti vieno ar abiejų žandikaulių augimą. Gydymas gali būti atliekamas ortodontine plokštele, greito plėtimo sraigtu, veido kauke, išorinio distalizavimo aparatu, „Bollar“ mini plokštelėmis ar kitais ortodontiniais aparatais.
  • Vietos formavimas dantų lankuose – gydymas taikomas nustačius vietos trūkumą dantų lankuose.
  • Dantų tiesinimas metalinių ir keramikinių breketų sistemomis – tai netaisyklingos dantų padėties ar sąkandžio korekcija. Šis gydymas susideda iš breketų, vamzdelių, žiedų ir lankų. Gydymas vidutiniškai trunka 18-24 mėnesius, priklausomai nuo individualios paciento situacijos.
  • Dantų tiesinimas skaidriomis ortodontinėmis kapomis. Šis gydymas taikomas pacientams, kurie yra alergiški metalams, nenori gydymo breketų sistema ir kelia itin aukštus estetinius reikalavimus. https://muk.lt/inovatyvus-dantu-tiesinimo-budas-be-breketu/
  • Ortodontinis suaugusiųjų paruošimas prieš ortognatinę operaciją.
Paslaugą atlieka: Agnė Rovienė.