Daugybė individualios burnos higienos taisyklių ir gudrybių mums yra tokios įprastos, kad pamirštame jomis pasidalinti: juk visa tai savaime suprantama! Tačiau kai visiškai paprastu patarimu pasinaudojęs pacientas ženkliai pagerina savo burnos higienos įpročius mums norisi dalintis ir dalintis kuo daugiau. Todėl pradedame blogo įrašų seriją pavadinimu „odontologas pataria“. Skaitykite mūsų klinikos gydytojų patarimus ir galbūt atrasite kažką, ką panorėsite pritaikyti savo ar savo šeimos kasdienėje burnos higienos priežiūros rutinoje.
Pirmuoju patarimu dalijasi gydytojas odontologas Mindaugas Brusokas:

Atrodo, kad dantis valyti yra labai paprasta kasdienė užduotis, kuriai nereikia skirti ypatingo dėmesio. Tačiau, tiesiog įpratę dantis valyti priešais veidrodį galite daug laimėti:
 
Visų pirma, dantis valydami priešais veidrodį ugdysite įprotį nuvalyti visus dantų paviršius. Matydami savo atvaizdą žmonės kruopščiau valo dantis, kadangi vaizdiškai mato, iš kurios pusės danties paviršius nebuvo nuvalytas. Kai dantis valome nežiūrėdami į savo atvaizdą, darosi lengviau „sukčiauti“, todėl, kad priešais save neturime atskaitos taško. Taip pat – lengviau užsisvajoti ir prarasti dėmesingumą, kas lemia netolygų dantų paviršių išvalymą. Stebėdami procesą veidrodyje dantis išvalysite kruopščiau ir tolygiau👌
 
Antra, stebėdami savo dantų paviršių prieš ir po dantų valymo, įprasite sekti ir kontroliuoti apsilankymų pas gydytoją odontologą dažnumą be kalendoriaus pagalbos. Danties paviršius pats iš savęs yra lygus ir blizgus, o jei ilgainiui jis praranda blizgesį, darosi šiurkštus, ant jo atsiranda dėmelių ar apnašo kurio nepavyksta nuvalyti, sumažėja tarpai tarp dantų: visa tai reiškia, kad jau laikas apsilankyti pas savo gydytoją odontologą ar burnos higienos specialistą. Taigi valydami dantis priešais veidrodį pastebėsite, kada jau laikas pašalinti dantų apnašą, kurio nepavyksta įveikti namų sąlygomis 😷
Todėl gydytojas odontologas Mindaugas Brusokas pataria: valykite dantis priešais veidrodį ir taip suformuosite įprotį nuvalyti visus dantų paviršius, pastebėti bet kokius pokyčius ir kreiptis į savo gydytoją odontologą ar burnos higienos specialistą laiku.