Vasara kaip niekada mus lepina savo šiluma. O karštomis dienomis mėgaujamės gaivinančiais gėrimais. Tačiau ar kada susimąstėte, kokia nauda ar pavojai Jūsų šypsenai gali juose slypėti? Tad pamėginkime juos po truputį apžvelgti:

1. VAISVANDENIAI.

„Gazuoti gaivieji gėrimai (kolos, sportininkų naudojami mineralų ir vitaminų gėrimų pavidalo papaildai) turi žalojantį poveikį dantims dėl kelių priežasčių – didelio cukraus ir rūgščių kiekio. Cukrus yra puikus maistas burnoje esančioms ir kariesą sukeliančioms bakterijoms ( kenkia ne tik gazuoti gėrimai, bet ir visos sultys), o rūgštys gėrimuose sukelia emalio eroziją. Odontologų pasaulyje yra puikiai žinomas terminas „cola teeth arba soft drinks teeth“- dantų kandamieji kraštai ir krūminių dantų kauburai atrodo matiniai balti, nes yra praradę mineralus. Net ir populiarėjantys becukriai gėrimai, net gazuotas mineralinis vanduo  turi šį žalojantį rūgščių poveikį. Jų poveikis priklauso nuo gėrimų sudėties, gėrimo laiko (kartu su maistu, žalojantis poveikis kažkiek mažesnis nei gurkšnojant tarp pagrindinių valgymų), dažnio ( kuo dažniau ir ilgiau „mirkomi“ dantys gėrime, tuo poveikis agresyvesnis), gėrimo būdo (geriant per šiaudelį, dantims poveikis mažės, tačiau išlieka poveikis bendrajai sveikatai ir ekologijai)“  – gyd. Daiva Janavičienė.

Gydytojos patarimas Jums:

Jei vis neatsispiriate gaiviesiems gėrimams, juos išgėrus bent paskalaukite dantis vandeniu, bet neskubėkite valyti dantų šepetėliu, nes gėrimuose esančią rūgštį dar trinsite šepetėliu į emalį, taip sukeldami dar agresyvesnį poveikį. Taip pat dažniau pasitikrinkite pas gydytoją ar dantys dar nėra pažeisti. Radus karieso, dantis būtina gydyti, o esant erozijoms – naudoti specialias, gydomąsias burnos higienos priemones.