Estetinis plombavimas – tai saugus, danties audinius tausojantis gydymo būdas. Atliekant estetinį plombavimą nešlifuojami sveiki danties audiniai, išsaugomas jų gyvybingumas.

Šiuolaikiškos, aukščiausios kokybės plombavimo medžiagos (kompozitai) savo fizinėmis savybėmis prilygsta natūraliems danties audiniams, o plati spalvų paletė leidžia dantis atkurti identiškus saviems. Danties vidinis sluoksnis dentinas yra tamsesnis, o emalis, išorinis sluoksnis – baltesnis, skaidrus. Tinkamai parinkus spalvas, atitinkančias tam tikrą danties audinį, ir kruopščiai sluoksniuojant atkuriamas kiekvieno danties individualumas. Be estetinio dantų plombavimo yra ir kita galimybė turėti gražesnius dantis – dantų balinimo procedūra.

Ką pasirinkti – ar estetinį plombavimą, ar protezavimą, ar ortodontinį gydymą breketais, atsižvelgdamas į paciento situaciją pataria gydytojas odontologas. Estetinio plombavimo būdu gydomi ėduonies pažeisti, nuskilę dantys.

Nusidėvėjus dantų kandamiesiems kraštams, labai svarbu atkurti prarastus danties audinius ne tik dėl grožio. Atsivėręs dentinas yra minkštesnis nei emalis, todėl pažeisti dantys dėvisi dar sparčiau, be to, tamsėja. Taigi nudilusius dantis reikia tvarkyti ir dėl sveikatos, funkcionalumo. Tokiais atvejais tinkama paslauga – estetinis plombavimas Vilniuje.

Plombuojant krūminius dantis, atkuriami jų kauburėliai, vagelės, kurie itin svarbūs kramtyti, sąkandžio aukščiui palaikyti ir saugo dantis.

Restauruojant, plombuojant grąžinama ir (ar) keičiama danties forma, spalva, skaidrumas. Kartais, jei dantys yra labai pakeitę spalvą, kompozitu padengiamas visas danties paviršius.

Kai pacientai negali ar nenori rinktis ortodontinio gydymo breketais, atliekant estetinį plombavimą Vilniuje panaikinami tarpai tarp dantų arba paslepiamas dantų susigrūdimas, keičiama jų padėtis. Po plombavimo Vilniaus, Mažojoje Užupio Klinikoje, dantys poliruojami iki natūralaus blizgesio. Kad plombos neprarastų blizgesio, rekomenduojama du kartus per metus atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą ir nupoliruoti plombuotus dantis, o kasdien naudoti minkštą dantų šepetėlį ir švelnias, abrazyvių medžiagų neturinčias dantų pastas.

Priekinių dantų estetinio plombavimo procedūra trunka 4–6 val. Užtenka vieno vizito, kad galima būtų džiaugtis gražia šypsena.