Estetinis plombavimas – tai danties kietųjų audinių atstatymas estetinėje zonoje naudojant tiesiogines restauracijas. Toks plombavimas leidžia atkurti prarastą danties paviršių, koreguoti formą, spalvą, uždaryti tarpelius tarp dantų.
Šiuolaikinės medžiagos (kompozitai), leidžia tiesiogiai paciento burnoje modeliuoti ir imituoti skirtingus danties sluoksnius bei jų skaidrumą, matiškumą, spalvinius akcentus.

Kaip planuojamas estetinis plombavimas?

  1. Prieš atstatant danties paviršių susitinkame įvertinti darbų apimtį ir paciento lūkesčius. Didesniems darbams neretai pasitelkiama ir dantų technikų laboratorijos pagalba, kur modeliuojama būsima dantų forma. Šis modelis pasitarnauja, kaip vizualizacija pacientui ir šablonas gydytojui.
  2. Priekinių dantų plombavimas didžiąja dalimi atvejų yra konservatyviausias estetikos atkūrimo metodas. Jo metu pašalinami tik pažeisti danties audiniai ir seni, nekokybiški užpildai.
  3. Dantys yra izoliuojami nuo likusios burnos ertmės specialia apsaugine (koferdamo) guma. Ji padeda užtikrinti drėgmės kontrolę ir kokybišką surišimą tarp danties audinių ir užpildo. Tokiomis sąlygomis sveikas dantis išdžiūsta ir pabąla bei įgauna matiškumo, todėl iškart po plombavimo matomi spalvos neatitikimai, kurie išnyksta diena ar dvi po vizito, danties audiniams atgavus prarastą drėgmę.
  4. Procedūra dažniausiai atliekama vietinėje nejautroje ir trunka priklausomai nuo darbo apimties. Koreguojant visų 6 priekinių dantų paviršius vizitas gali trukti iki 6 val.

            Estetinis plombavimas gali būti gana ilga procedūra, tačiau po jos išeisite jau su atkurta šypsena

Kaip prižiūrėti dantis po estetinio plombavimo?

  1. Pirmąją savaitę rekomenduojama vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų. Ilgalaikė priežiūra apima neabrazyvių  pastų ir minkštų šepetėlių naudojimą, reguliarius vizitus iki dviejų kartų per metus pas gydytoją odontologą ir burnos higienos specialistą. Tai padeda užtikrinti restauracijų ilgaamžiškumą.
  2. Nors šiuolaikiniai kompozitai ir yra ilgaamžiški, reikia turėti omenyje, kad, kaip ir natūralūs dantys, jie dėvisi. Dėvėjimasis yra šiek tiek greitesnis nei natūralaus danties, todėl rekomenduojama apsauginė kapa nakčiai, kuri apsaugo nuo tiesioginio kontakto tarp dantų. Taip galime tikėtis dar geresnių ir ilgalaikių rezultatų.

Kuo išsiskiria estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas išsiskiria tuo, jog darbas atliekamas tiesiogiai paciento burnoje, pašalinamas mažiausias kiekis sveikųjų danties audinių ir yra finansiškai palankesnis pacientams. Visuomet aptariame ir galimas alternatyvas: laminates, vainikėlius. Pastarieji gydymo variantai yra brangesni, labiau tinkami esant didesniems danties pažeidimams. Taipogi pasižymi mažesniu dėvėjimusi palyginus su tiesioginėmis restauracijomis.