Kas yra danties implantas?

Danties implantas – tai nedidelis chirurginio titano elementas, kuris įsriegiamas į žandikaulį ir tampa jo dalimi. Paprastai kalbant danties implantas – tai dirbtinė danties šaknis, užtikrinanti stabilią atramą vienam ar keliems dantims.

Ar danties implantacija yra skausminga?

Ne, danties implantacija yra atliekama pritaikius vietinę nejutrą, taigi pačios impantacijos metu skausmo nejausite. Gali būti jaučiamas spaudimas, vibracija, jaučiami prisilietimai, tačiau dėl skausmo – būkite ramūs 🙂

Kaip ilgai trunka vieno danties implantacija?

Įprastinė implantacija vidutiniškai užtrunka apie 45-75 minutes. Šis laikas gali skirtis priklausomai nuo implanto vietos, dedamų implantų skaičiaus, kitų individualių pacientų skirtumų.

Kas jei mano burnoje nėra užtektinai dantenos ar kaulo danties implantacijai?

Gydytojui įvertinus implanto vietą gali prireikti transplantato. Priklausomai nuo trūkstamo kaulo kiekio gali prireikti ir keleto papildomų procedūrų. Visgi tikslus gydymo planas gali būti sudarytas tik gydytojui apžiūrėjus pacientą ir įvertinus jo klinikinę būklę.

Ar gali būti taip, kad žmogus yra alergiškas implantams?

Dantų implantų įsigyti galima jau daugiau kaip 40 metų. Per šį netrumpą laikotarpį nebuvo nustatyta jokių alergijų titano implantams. Titanas neturi alergeno komponentų ir yra visiškai neutralus organizmui.

Ar skausmingas gijimo laikotarpis po implantacijos? Kokia jo trukmė?

Gijimo laikotarpis – labai individualus ir skiriasi priklausomai nuo daugelio asmeninių faktorių. Taip pat ir skausmingumas. Nereikėtų nustebti jei ankstyvu gijimo laikotarpiu laikysis nežymus patinimas, bus jaučiamas tempimas, švelnus diskomforto jausmas. Bet kuriuo atveju, ūmesni ar lengvesni simptomai kruopščiai besilaikant gydytojo instrukcijų turėtų atslūgti pirmosios savaitės po implantacijos metu.

Kada jau galėsiu džiaugtis nauju dantimi?

Įprastai gijimo galvutė ant implanto užsukama praėjus trims mėnesiams po implantacijos ir tuomet pradedamas protezavimas ant implanto. Taigi nauju dantimi galėsite puikuotis vidutiniškai po 4 – 5 mėnesių. Žinoma ir čia gijimo ir protezavimo laikas gali skirtis priklausomai nuo indivilios situacijos.

Kokia yra dantų implantų priežiūra?

Dantų implantai prižiūrimi visiškai taip pat, kaip Jūsų tikri dantys: kasdieniu dantų valymu dantų šepetėliu ir pasta, bei tarpdančių siūlu. Reikėtų pabrėžti, jog reguliarūs vizitai pas gydytoją odontologą bei burnos higienistą yra rekomenduojami siekiant išlaikyti ilgalaikę burnos ertmės sveikatą ir higieną. Turint vieną ar daugiau dantų implantų profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti bent kartą į pusę metų.

Kokie ilgaamžiai yra dantų implantai?

Su dantų implantais turėtumėte nugyventi visą savo gyvenimą. Jei nuolat palaikoma tinkama burnos higiena dantų implantai yra tikrai ilgaamžė investicija į savo burnos estetinį vaizdą ir, žinoma, komfortą. Reikėtų žinoti, jog implanto ilgaamžiškumas gali būti paveiktas netinkamos higienos, skurdžios mitybos, tam tikros ligos ar genetikos, tačiau tai tik vienetiniai atvejai. Įprastai žmonėms su savo dantų implantais skirtis nebetenka.

Ar danties implantas yra jaučiamas?

Neturėtų būti. Praėjus gijimo laikotarpiui danties implantas jaučiamas kaip bet kuris tikras Jūsų dantis.

Kiek kainuoja vienas implantas?

Odontologijos klinikoje Vilniuje – Mažojoje Užupio klinikoje – standartinė implanto kaina yra 650 eurų. Ši suma gali kisti priklausomai nuo paciento klinikinės būklės, todėl pirmiausia prieš implantaciją būtina atvykti chirurgo konsultacijai.

Ar yra kokių nors ligų, dėl kurių negalima būtų įsodinti implantų?

Dažniausiai ligos netrukdo danties implantacijai, tačiau dar pirmos konsultacijos dėl implanto metu būtina papasakoti chirurgui apie bendrą savo sveikatos būklę. Kartais šalutiniai vaistų poveikiai gali daryti įtaką gijimo procesui, taigi dantų gydytojas turėtų būti informuotas apie visus reguliariai vartojamus vaistus. Gydytojas įvertins Jus lydinčias ligas ir remdamasis ligos istorija informuos apie galimybes bei padės apsispręsti, ar danties implantacija yra Jums tinkamiausias gydymo būdas.

 

Jei neatsakėme į Jums rūpimą klausimą – nedvejodami rašykite mums el. paštu [email protected] ir laukite atsakymo!