Dantų implantas – natūralios danties šaknies pakaitalas, titaninis varžtelis, kuris įsukamas į žandikaulio kaulą vietoj iškritusio ar pašalinto danties šaknies. Implantai naudojami vienam, keliems ar visiems dantims atkurti. Yra daug būdų sutvarkyti danties vainiką, tačiau tik implantai leidžia turėti visą naują dantį – tiek šaknį, tiek vainiką. Dantų implantai – tai būdas atkurti prarastus dantis nešlifuojant ir neapkraunant šalia esančių dantų.
Žmogaus organizmas, neretai atmetantis svetimkūnius, titaną priima lengvai, kas daro dantų implantaciją tinkamą daugeliui pacientų.

Protezuojant ant implanto svarbu pasirinkti tinkamą atramą, kuri fiksuojama prisukant varžteliu. Ji gali būti standartinė metalinė arba cirkonio oksido. Sudėtingesniais atvejais gaminama individuali atrama.

Vainikėlis ant implanto, kaip ir ant danties, gali būti pagamintas iš metalo keramikos arba bemetalės keramikos (cirkonio oksido pagrindu), derinamas prie greta esančių dantų savo spalva ir forma. Vainikėlis gali būti cementuojamas arba prisukamas, tiksliai sureguliuojant sąkandį.

Implantais galima atkurti ne vieną, bet daugiau prarastų dantų, tokiu atveju ant implantų gaminami tiltai. Tilto negalima daryti kaip atramas iš vienos pusės naudojant savą dantį, o iš kitos implantą. Dantis turi normalų fiziologinį paslankumą, o implantas suaugęs su žandikauliu tvirta kauline jungtimi, tad palaipsniui, judant dančiui, jis gali išjudėti.

Implantai gali būti naudojami kaip atramos išimamiems protezams geriau fiksuoti.

Trūkstamus dantis reikia atkurti, nes danties nebuvimas gali pakenkti:

Gretimų dantų būklei. Dantys – tai harmoninga sistema. Jei iškritęs dantis nepakeičiamas nauju, ima krypti kiti: viršutinis dantis netenka atramos ir slenka žemyn, šalia esantys dantys išsiklaipo ir gali kelti sukandimo problemų. Be to, į tarpus lenda maistas, todėl dantys greičiau genda.

Žandikaulio kaului. Kramtydamas žmogus stimuliuoja kraujotaką, padeda kaulą prisotinti reikalingomis medžiagomis. Nesant danties, sutrinka medžiagų apykaita, kaulas pradeda tirpti. Vieno ar kelių dantų trūkumas gali privesti prie žandikaulio susitraukimo ir veido deformacijos. Pasikeičia veido kontūrai, žmogus ima atrodyti vyresnis nei iš tikrųjų yra. Implantuoti dantį įmanoma ir trūkstant kaulo, bet tuomet reikia papildomai atlikti kaulo rekonstrukciją.

Kalbėjimui – netekus keleto dantų galima patirti kalbos nepatogumų, tokių kaip šveplavimas ir pan. Dantys ant dantų implantų suteikia galimybę jaustis, atrodyti ir bendrauti kaip su savais natūraliais dantimis.

Virškinimui.

Psichologinei būsenai.